Перейти до вмісту

Літургійний спомин святого Генріка де Оссо-і-Сервелло

Це наше головне прагнення: думати, відчувати, любити, як Христос Ісус, діяти і говорити, як Він, — одним словом, уподібнювати все своє життя до Христового.
Святий Генрік де Оссо-і-Сервелло

Генрік де Оссо-і-Сервелло народився у Вінебре, Каталонія, Іспанія, 16 жовтня 1840 року.

Коли Генріку було 13 років, померла його мама. Після її смерті він почав серйозно думати про священство. Оскільки його батько не поділяв його прагнень, він написав йому прощального листа і таємно виїхав щоб присвятити своє життя Богу. Генріка було висвячено на дієцезіального священика 21 вересня 1867 року.

Своє покликання він бачив у служінні молодим людям, яких навчав вірі і надихав постійно вивчати Євангеліє і розмірковувати над ним. Також Генрік щиро захоплювався святою Терезою від Ісуса (відомою також, як Тереза Авільська), великою вчителькою Церкви. У 1876 році, натхненний її вченням, він заснував Товариство святої Терези від Ісуса. Через нього він навчав сестер пізнавати святе Євангеліє, жити і служити в його дусі.

«Ви добре знаєте, яка мета нашого Товариства; це саме те, щоб зробити кожну з вас черговою Терезою від Ісуса, наскільки це можливо. Щоб ви могли бути першими в пошуку честі Ісуса та поширенні Його Царства по всьому світу за допомогою апостольства молитви, навчання і жертви… щоб відновити все в Христі згідно з духом святої Терези від Ісуса», – звертався Генрік до свої вихованок.

Спершу до згромадження приєдналося лише вісім сестер. Проте вже за його життя Товариство поширилося по всій Іспанії, а також Португалії та багатьох куточках Африки та Америки. Сьогодні сестри служать у 21 країні. Їхні служіння включають освіту та євангелізацію в різних середовищах з людьми різного віку та верств суспільства.

Своє служіння отець Генрік здійснював передусім через друковане слово. Він приділяв багато часу письменництву, надихаючи інших пізнати та полюбити Ісуса. Отець був засновником і редактором «Журналу Святої Терези від Ісуса», до самої смерті.

Генрік де Оссо-і-Сервелло помер у Валенсії 27 січня 1896 року. Його канонізував 16 червня 1993 року Папа Йоан Павло ІІ.