Перейти до вмісту

Гвоздава

Конвент п/н: Непорочного Серця Марії.
Київсько – Житомирська дієцезія

Кармеліти Босі
с. Гвоздава Україна

+380414324042

 

В 1990 році почала організовуватись парафіяльна спільнота в Гвоздаві. На Службу Божу щонеділі доїжджав, нововисвячений  ксьондз Віталій Скомаровський. Служба Божа відправлялася пів року у будинку Ядвіги Морозовської. В грудні   сільська рада віддала старий клуб на капличку. Свої приміційні подарунки, літургічні начиння і літургічні шати ксьондз Віталій Скомаровський подарував парафіяльній спільноті в с.Гвоздава, з якого походить його мама. Мешканці с. Гвоздава особливо шанували Матір Божу, тому  парафія має за покровительку Непороче Серце Марії. Образ який знаходився у вівтарі старої каплиці, а тепер в новому Костьолі, намалював на замовлення ксьондза Амброзія пан Юліян Словінський з міста Житомира.

У 1991 році парафію Непорочного Серця Марії обслуговували отці Босі Кармеліти. Одним із перших був о. Серафін Тишко. Також доїжджали з Бердичева  Малі Сестри Непорочого Серця Марії, які вели літургічний спів, катехези для дорослих і дітей.

16 грудня 1999 році Рейська сільська рада виділяє земельну ділянку під будівництво костьола. В 2001 році розпочинається будівництво костьола .

29 квітня 2006 році був посвячений нововибудований костел Непорочного Серця Марії в Гвоздаві єпископом помічником Києво-Житомирської Дієцезіі Станіславом Широкорадюком.