Перейти до вмісту

Спомин Блаженної Марії від Ангелів

Чистота настільки приємна Богові, що Його божественний Син, вирішивши стати людиною дією Святого Духа, забажав народитися від незайманої матері.
Блаженна Марія від Ангелів

Маріанна Фонтанелла народилася в Турині 1661 року. Вона була дев’ятою з одинадцяти дітей у сім’ї дворянина Джованні Фонтанелла і його дружини Марії Тани. Будучи зовсім дитиною, у 1667 році, вона задумала з молодшим братом наслідувати святих і втекти жити «в пустелю», проте у час, коли була запланована втеча, малі діти просто проспали, і ніхто нікуди не тікав.
У 1677 році Маріанна оголосила про свій намір приєднатися до босих кармеліток, незважаючи на те, що її родина була проти цього. Дівчина вступила до Кармелю у своєму рідному місті. Вона була зачарована харизмою босих кармеліток, особливо надихаючись прикладом святої Терези від Ісуса та святого Йоана від Хреста. Але спершу Маріанні довелося пережити тяжку тугу за домівкою, що стало її першим серйозним випробуванням.
Прийнявши габіт ордену 19 листопада 1675 року, вона взяла собі ім’я Марія від Ангелів. Вона склала свої вічні обітниці після завершення новіціату 26 грудня 1676 року. Вона стала відомою завдяки незвичайним покутним практикам, які включали підвішування на мотузці у вигляді хреста та одягання залізного кільця на язик. Крім того, Марія заявила, що пережила кілька видінь і численні демонічні напади. Вона також розповіла, що відбилася від цих атак за допомогою свого сповідника.
У 1694 році Марія від Ангелів стала настоятелькою монастиря, в якому перебувала. Вона відзначалася палкою відданістю святому Йосифу та Пречистій Діві Марії. Люди звідусіль зверталися до неї за порадою. Серед таких прохачів був король Сардинії Віктор Амадей II і його дружина Анна Марія Орлеанська.
Отримавши заохочення від знаменитого «Апостола Турина», отця Себастьяна Вальфре, Марія вирішила заснувати монастир босих кармеліток у Монкальєрі і названий його на честь святого Йосипа. Монастир було урочисто відкрито 16 вересня 1703 року.
Сестри по ордену збиралися обрати Марію настоятелькою на п’ятий термін. Проте вона настільки не бажала обіймати цю посаду, що просила в Господа дозволу померти. Це і сталося 16 грудня 1717 року.
Марія залишила після себе багато листів та духовних нотаток. Проголошена блаженною Папою Пієм ІХ у 1865 році.