Перейти до вмісту

Знаки найсильнішої Любові

30 серпня – спомин пробиття серця святої Терези Авільської янгольським вогненним списом.

Винятковий подив викликають стигмати на серці, котрі дістала від Христа св.Тереза від Ісуса Авільська (1515 – 1582). Вона була вже сорокалітньою монахинею. Одного разу під час молитви Тереза вдивлялася в образ розіп’ятого Христа. Раптом вона винятково сильно усвідомила собі велич драми мучеництва і смерті нашого Відкупителя. Тереза впала на коліна і повністю віддала себе в Його владання. Від того часу її внутрішня молитва стала наповненою дитячої довіри розмовою з Богом.

Саме тоді у духовному житті св. Терези з’явилися перші видіння і екстази, котрі, згідно з порадою сповідника, вона ретельно і точно описувала. Так вона писала про Бога: «Та краса, хоча б тільки самою своєю яскравістю і блиском, перевищує все, що людина на землі є в стані собі уявити… Це світло так вiдрiзняється від земного світла, що, порівняно з яскравістю і чарiвнiстю, з якою воно предстає перед очима, сонячне світло здається таким темним, що вже не хотілося б на нього дивитись». В іншому місці вона писала: «Якщо ми сумуємо, це означає, що ми ще не відірвалися від усього повністю».

Під час одного з видінь відбувся містичний шлюб Терези з Ісусом; вона отримала стигмати на серці. В ту хвилину свята вiдчула, що ангел пробив її серце вогненним списом. Цей факт можна було дослідити і підтвердити тільки після її смерті. Дев’ять років після смерті св.Терези, підчас канонічного обстеження тіла, їй вийняли серце, котре було немов живе, воно залишилося в непорушеному стані. На ньому було видно п’ять ран – саме таких, як їх описала свята; одна з ран мала п’ять сантиметрів довжини. Згідно з думкою лікарів, кожна з них мала б викликати миттєву смерть людини, а св.Тереза прожила з тими ранами на серці, працюючи і функціонуючи нормально, цілих 23 роки.

Знаком особливої Божої інтервенції є також факт, що серце св.Терези, аж до сьогоднішнього дня, 440 років після її смерті, далі залишається у незмінному стані; з невідомих причин, воно не розкладається. Цей факт викликав справжнє здивування і шок в світі науки. Свіжі рани на збереженому серці св.Терези сьогодні можна побачити в каплиці сестер кармеліток в іспанському місті Альба де Тормез. На реліквії написано: «Тереза Ісуса, Ісус Терези».

“Я побачила ангела, який стояв ліворуч від мене … Він належав до вищого чину ангелів, немов перетворених на вогонь. Можливо він був херувімом.

В руці ангела я побачила довгий спис, увесь із золота. Його наконечник був залізним і на самому його кінці палав вогонь. Ангел пробив цим списом моє серце, занурюючи його аж у нутрощі.

Біль був таким сильним, що я не змогла стримати зойки. Одночасно, однак, я відчула таку насолоду, що нізащо б не хотіла, аби ці муки припинилися.»