Перейти до вмісту

Літургійний спомин святої Марії від Ісуса Розп’ятого

Міріам Баурді, також відома як Мала Арабка, народилася 5 січня 1846 року в Абелліні, під стародавньою Птолемаїдою, у Галілеї. Її батько походив з Дамаска, а мати з Лівану. Коли Марії було три роки, вона втратила батьків. Тоді за її виховання взявся дядько. У дванадцять років її вже закликали вийти заміж, але вона відстояла своє право на обітницю берегти цноту. У пошуках роботи вона прибула до Марселя, де стала служницею.

У 1865 році Міріам приєдналася до Сестер Йосифіток, але коли вони побачили, що Марія переживає екстази і проявляються стигмати, то направили її до кармелітського монастиря. Там дівчина взяла ім’я Марія від Розіп’ятого Ісуса. У 1870 році разом з іншими вона вирушила до Індії, щоб заснувати новий монастир у Мангалорі. Марія повернулася до Франції з тих самих причин, з яких йосифітки передали її кармеліткам – оточуючі виявилися не готові до її містичних переживань і стигматів.

Потім черниця зустріла отця Пітера Естрата, який взяв над нею духовне керівництво, а через багато років став її біографом. У 1875 році Марія заснувати карамель у Віфлеємі. Також вона заснувала новий монастир у Назареті.

22 серпня 1878 року вона пережила падіння зі сходів, під час якого зламала ліву руку. Гангрена розвивалася швидко, і Міріам померла 26 серпня 1878 року у Віфлеємі. Вона не залишила жодних творів і була майже неписьменною. Проте збереглися розповіді людей, які контактували з нею.

На сьогоднішній день відомо про її видіння, екстази, здійснені пророцтва та імпровізовані вірші. Вона пережила все це цілком звичайним способом, ніби це були найнормальніші речі на світі. Значною мірою вона так і не усвідомила свою неординарність. Понад усе вона поширювала набожність до Святого Духа. Все це мало неабиякий вплив на оточуючих. Святий Йоан Павло ІІ беатифікував Марію від Розп’ятого Ісуса 13 листопада 1983 року в Римі. Канонізував її вже Папа Франциск 17 травня 2015 року.