Перейти до вмісту

80-та річниця мученицької смерті св. Терези Бенедикти від Хреста (Едити Штайн)

У 80-ту річницю мученицької смерті св. Терези Бенедикти від Хреста (Едити Штайн) пропонуємо Вашій увазі добірку цитат з духовних творів святої кармелітки

«Вітаємо тебе, Хресте Святий, єдина наша надіє!» 

Світ палає: боротьба Христа з антихристом вочевидь загострилася. Саме тому, якщо наважишся стати на бік Христа, можеш бути покликана навіть до принесення в жертву власного життя. 

Вдивляйся у Господа, котрий висить перед тобою на дереві, адже він став слухняним аж до хресної смерті. Він прийшов у світ не для того, щоб сповнити власну волю, але волю Отця. Якщо хочеш бути нареченою Розіп’ятого, маєш повністю зректися своєї волі й не мати іншого прагнення, крім одного: виконувати Божу волю. 

Перед тобою висить на хресті Спаситель, нагий і позбавлений усього, бо обрав бідність. Хто хоче йти за Ним, має зректися будь-якої земної власності. 

Перебувай перед Господом, котрий висить на хресті з пробитим Серцем; він пролив Кров зі свого Серця, щоб здобути серце твоє. Якщо хочеш наслідувати Його в святій чистоті, твоє серце має бути вільним від будь-якої земної пристрасті; до Розіп’ятого Ісуса мають бути звернені кожне твоє прагнення, кожна твоя мрія, кожна думка. 

Світ охоплений полум’ям: пожежа могла б спалахнути й у нашому домі, але Хрест здіймається над язиками вогню й не може згоріти. Хрест – це дорога, яка веде з землі до неба. Хто приймає його з вірою, надією та любов’ю, той буде занесений увись, прямо на лоно Пресвятої Трійці. 

Світ у вогні. Хочеш загасити полум’я? Дивись на Хрест: з відкритого Серця тече Кров Спасителя, Кров, здатна згасити навіть пекельний вогонь. Вірно дотримуючись обітів, досягнеш того, що твоє серце стане вільнішим і відкритішим, і тоді до нього зможуть плинути промені Божої любові, наповнюючи його і роблячи плідним, аж поки стоятиме світ. 

Силою Хреста можеш бути присутньою в усіх місцях страждання – скрізь поведе тебе твоя співчутлива любов, та любов, яку черпаєш з Божественного Серця і яка робить тебе здатною всюди поширювати Його Найціннішу Кров, аби приносити полегшення, рятувати та спасати. 

Очі Розіп’ятого запитально звернені до тебе: чи хочеш наново, з усією поважністю укласти з Ним спілку? Що відповіси? «Господи, до кого ж підемо? Ти маєш слова життя вічного». 

«Вітаємо тебе, Хресте Святий, єдина наша надіє!» 

Ave Crux, spes unica!