Перейти до вмісту

Святий Рафаїл від святого Йосипа

Наш Відкупитель, завжди присутній у Пресвятому Таїнстві, простягає Свої руки до кожного.
Він відкриває Своє серце і каже: «Прийдіть до Мене всі».

Святий Рафаїл від святого Йосипа

Сьогодні 20 листопада в останню неділю звичайного періоду відзначаємо Урочистість Господа нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту, варто теж пригадати, що 20 листопада  в нашому ордені Кармелітів Босих згадуємо Святого Рафаїла Каліновського.

Отець Рафаїл від святого Йосипа, у миру Юзеф Каліновський, народився у Вільнюсі 1 вересня 1835 року. У Віленському дворянському інституті він досяг значних успіхів у навчанні і навіть отримав вищу нагороду цього учбового закладу. Потім два роки (1851-1852) навчався в агрономічній школі в Горах-Горках.

У 1853-1857 роках він навчався у Військово-інженерній академії в Петербурзі, при цьому отримав звання інженера і чин підпоручика. Незабаром після цього Рафаїл був призначений асистентом з математики в тій же академії. У 1859 році брав участь у проектуванні і будівництві залізничної лінії Курськ — Київ — Одеса.

У 1863 році звільнився з царської армії і взяв участь у повстанні поляків проти Російської імперії.

24 березня 1864 року його арештували і засудили до смертної кари, яку замінили каторжними роботами в Сибіру на 10 років. З дивовижною силою духу, терпінням і любов’ю до своїх товаришів по нещастю, він умів наповнити їх духом молитви і добрим словом вселити надію і віру у краще майбутнє.

Звільнений із заслання у 1874 році, він прийняв обов’язок вихователя князя Августа Чарториського з постійним місцем проживання в Парижі. У своїй виховній праці він впливав на інтелектуальне і духовне формування свого учня.

У 1877 році Юзеф Каліновський вступив до Ордену Босих Кармелітів у Граці (Австрія) і взяв монаше ім’я брат Рафаїл від святого Йосипа. Після складання чернечих обітниць вивчав теологію і 15 січня 1882 року був висвячений на священика.

Палаючи апостольською ревністю, він не шкодував сил і праці для спасіння вірних і допомагав братам-кармелітам досягти досконалості.

Численні та відповідальні посади, довірені йому керівництвом Ордену, він обіймав до самої смерті. Ця важка праця суттєво підкосила його сили та здоров’я і 15 листопада 1907 року він помер в монастирі у Вадовіцах, який він же і заснував. Поховали Рафаїла на монастирському цвинтарі в Черні біля Кракова.

Папа Йоан Павло ІІ  після схвалення чудесного зцілення отця Владислава Міша, 22 червня 1983 року беатифікував у Кракові отця Рафаїла Каліновського.

Зростаюча слава про чудеса привела до того, що в 1989 році в Краківській курії було проведено канонічний процес про чудесне зцілення дитини. Після успішного завершення дискусії лікарів, богословів Папа Йоан Павло ІІ 10 липня 1990 року затвердив чудо, яке було підставою для канонізації. 1991 року отець Рафаїл від святого Йосипа був зарахований до лику святих.