Перейти до вмісту

Літургійний спомин святої Тереза від Ісуса з Лос-Андес

«З любов’ю віддати себе Отцеві, щоб виконати Його чарівну волю –
я вважаю, що це план святості»

Хуана Фернандес Солар народилася у Сантьяго, що в Чилі, 13 липня 1900 року. В сім’ї її називали «Хуаніта». Дівчинці було 6 років, коли вона усвідомила своє покликання служити Господу. Пізніше вона написала у своєму щоденнику: «Невдовзі після землетрусу 1906 року Ісус почав забирати моє серце собі».

Батьки Хуаніти, Мігель Фернандес і Люсія Солар, належали до вищого класу суспільства в Чилі. Вона росла разом із трьома братами та двома сестрами, дідусем по материнській лінії та кількома дядьками, тітками та двоюрідними братами.

Хуаніта здобула освіту в коледжі французьких сестер Святого Серця Ісуса. Дівчинка розвинула глибоку відданість Євхаристії, яка стала ще сильнішою після того, як вона приступила до свого першого Причастя у віці 10 років. Вона була від природи гордою, егоцентричною та впертою дівчинкою, яку змінила Євхаристія. Вона дала їй  благодать перемінити своє життя за допомогою молитви. Святість її життя вже тоді була очевидною для друзів і родини і сяяла в будь-якій ситуації.

Коли Хуаніта була підлітком, вона прочитала «Історію однієї душі» святої Терези з Лізьє. Вона була настільки зворушена цією автобіографією, що вирішила, що хоче стати кармеліткою. Також дівчина прочитала біографії Терези від Ісуса (Авільської) та Єлизавети від Пресвятої Трійці, що ще більше посилило її бажання приєднатися до кармеліток.

У травні 1919 року вона вступила до монастиря босих кармеліток в містечку Лос Андес, приблизно за 90 кілометрів від Сантьяго. Кармелітки там жили в надзвичайно скромних умовах. Хуаніта взяла ім’я Тереза від Ісуса. Любов, служіння і молитва домінували в її служінні. Вона почувалася реалізованою в кармелітському способі життя і знала, що це те, для чого вона народжена.

Через кілька місяців після початку новіціату її здоров’я почало погіршуватися. Вже у березні наступного року вона усвідомлювала, що скоро помре. Вона почала писати листи, в яких ділилася своїми думками про духовне життя. Наслідком цієї роботи стала поява «Листів святої Терези від Ісуса з Лос-Андес».

На Страсну П’ятницю 1920 року Тереза захворіла на тиф. 7 квітня, відчуваючи близьку смерть, дівчина принесла вічні обітниці. Вона померла 12 квітня як повноцінна черниця ордену кармеліток босих. Її реліквії вшановуються в святилищі Ауко-Рінконада в Лос-Андес. Щороку туди прибуває до ста тисяч паломників.

Папа Йоан Павло ІІ оголосив її блаженною 4 березня 1987 року у Сантьяго в присутності мільйона людей. Цей же Понтифік канонізував її в 1993 році. Свята Тереза від Ісуса з Лос-Андес була першою чилійкою, яку було проголошено святою, а також першою канонізованою босою кармеліткою неєвропейського походження. Свята Тереза від Ісуса з Лос-Андес є покровителькою молоді. Її головними атрибутами є хрестик і квіти.