БОСІ КАРМЕЛІТКИ OCD

«Не став переді мною Христос у білих шатах; не взяв мене за руку, щоб відвести до кляшторної брами ; я не чула звуку Його слів, а все ж напевно знала, що я МАЮ БУТИ ТУТ…»
(свідоцтво босої кармелітки).

Босі Кармелітки ведуть життя виключно контемпляційне – у глибокій споглядальній молитві.  Вони зобов’язані до збереження стислої кляузури, тобто життя, обмеженого територією кляштору, без жодних безпосередніх контактів із зовнішнім світом, окрім обмежених правилами розмов з відвідувачами через дерев’яну решітку parlatorium(розмовниці – лат.). Сестри не провадять жодних форм діючого апостольства. Елементами їхнього життя є те, що служить молитві: мовчання, усамітнення, віддалення від світу, кляузура, покута і праця. Сестри щоденно спільно беруть участь у Святій Євхаристії, спільно декламують молитви Літургії Годин, поділені на окремі пори дня і вечора. Година Читань має характер нічної молитви. Щодня дві години присвячують медитації, вивченню Святого Письма та читанню духовної літератури.                   

Життя кармелітки є також сповненим роботою. Сестри згідно зі Статутом та Конституцією живуть з милостині і водночас працюють, щоб отримати кошти на утримання для себе та інших. Поза роботами для заробітку Сестри кармелітки піклуються про утримання дому і саду. Беруться за таку оплачувану працю, що дозволяє їм цілком зберегти кляузуру і що має характер службових робіт для Церкви, таких як шиття, ремонт облачення і костьольної білизни, створення розаріїв та інших предметів культу, наприклад, сакральних гіпсових фігурок, переклад з іноземних мов релігійної літератури, видання невеликих публікацій.

Життя в усамітненні пов’язане з елементами спільного життя. Між іншим, два рази щоденно кармелітки зустрічаються на годинній рекреації. Ці зустрічі Сестер є розрядкою. Вони становлять незамінну допомогу в праці над собою, в тому, щоб побачити себе та інших у світлі Божої правди. Є вони дуже цінною допомогою у глибшому переживанні свого покликання, щоразу спонукають до більш живої відповідальності за цей Дар.

Щоденне життя Босих Кармеліток є дуже простим, закритим від світу мурами кляузури, подібно до простого життя Божої Матері. Її віддання Богові, Христові, Справі Спасіння є зразком, ідеалом і формою життя сестер. Її також віддається в Кармелі особлива шана і весь Кармель тішиться особливою опікою своєї Матері і Королеви.    

        >     Відчуваєш покликання?                        >     Контакти