Світський Кармель

«OCDS – Світський Орден Босих Кармелітів – є добровільним об’єднанням людей, котрі силою спеціального покликання ведуть у світі, в братській спільноті євангельське життя, наповнене духом споглядальної молитви за прикладом Діви Марії, оживленого апостольським ентузіазмом, згідно з прикладом та вченням святих Кармелю. Живучи споглядально-апостольською духовністю, босі кармеліти несуть в світ свідоцтво властиве для Кармелю: «Живий є Господь, перед Обличчям котрого стою» (3Царств17,1)», – Статут Життя OCDS, вступ.

Один з головних аспектів духовності Кармелю – вшанування Пресвятої Богородиці. Орден відіграв велику роль в популяризації посвячених їй свят. Важливі елементи духовності Кармелю, почерпнуті зі спадщини Терези Авільської та Йоана від Хреста й розвинені іншими кармелітанськими містиками. Згідно Терези Авільської, мовчання, самотність та покаяння, що практикуються Кармелем, повинні сприяти неустанній молитві, згідно з прикладом пустельників з гори Кармель. Вивчення Святого Письма та інших духовних творів, вважає свята Тереза, повинно вести до споглядання та готувати до плідної апостольської діяльності. Тереза від Дитятка Ісус збагатила духовність Кармелю вченням про «малу дорогу» повної довіри Милосердній Любові. Систематична медитація Кармелю, яку розуміємо як «повне любові спілкування з Богом», готується за допомогою аскези, яка відкриває душу для дії благодаті. Молитовна практика Кармелю включає такі етапи: підготовка, духовне читання, роздуми, споглядання, подяка, віддання себе Господу. І ми маємо особливу чуттєвість на віру в Любов Бога, переживаючи наше небо вже тут, на землі. Наслідуючи наших святих, ми поєднуємо молитву контемпляції з апостольсько-місійною діяльністю. Ідеали, котрим слідує світський кармеліт, повністю спираються на харизматі Кармелю – дарі, даному кармелітам Святим Духом для блага Церкви та всього світу. Світський кармеліт повинний нести цю благодать до своєї домівки.

      >     Наші контакти                   >     Як розпінати це покликання?                >     Розвиток в Україні                  >     Етапи формації                 >     Обов’язки