На початку 90. років минулого століття, коли в нашій країні почало відроджуватися духовне життя, в єдиний на той момент діючий костел Воздвиження Святого Хреста, що розташований в затишному місті на околиці Києва біля озерних джерел та лісових пагорбів, приїхали отці Кармеліти Босі.
З того часу постійно в костелі можна було вільно поспілкуватися з отцями і насолоджуватися такою бажаною зустріччю з Богом на Святій Службі в Євхаристії.
Своїм сумлінним служінням, своєю релігійною вірою отці захоплювали нас і сіяли в нас бажання пізнавати, ставати на шлях досконалості та віднайти шлях на гору Кармель.
Вони заохочували нас до спільного читання Бревіарію перед Службою Божою. Вчили нас в тиші роздумувати над Божим Словом. В нас з’явилися твори св. Терези. Все це послужило в ділі створення спільноти світського Кармелю.
Прагнення вірних пізнавати та знайомитися зі світським Кармелем на спільних зустрічах почалися в жовтні 1994 року.
Кожну неділю на той момент ще зовсім незрілі, але з запальними серцями збиралися на молитву та бесіди.
Так з’явилася потреба на придбання бревіарію для світських та Уставу світських кармелітів, в чому допомогли нам отці.
На прохання отців, спільнота вірних отримала благословення Генерала Ордену Кармелітів Босих Каміля Мачіссе OCD, котрий був з візитом в парафії отців кармелітів у липні 1995 р. У цьому ж році приїхав бр. Юзеф Вуйчік, представник вроцлавської спільноти світського кармелітанського закону. Він прибув, щоб поділитися власним досвідом і допомогти в подальшій організації київської спільноти.
Так, 16 жовтня 1995 р. на Службі Божій, яку очолювали о. Максимільян та о. Ришард, перші світські кармеліти склали свої перші обітниці та почали новіціат.
В 1996 році асистентом спільноти стає о. Ришард Столярчик і займається формуванням нашої спільноти тривалий час. Зустрічі у спільноті відбуваються кожну останню неділю місяця. На зустрічах має місце спільна молитва на бревіарії, молитва роздумів, конференція (яку стали по черзі готувати члени спільноти), обговорення і агапе. Два рази на рік проходять реколекції і раз на рік – день зосередження.
28 вересня 1997 року була освячена ікона св. Михаїла Архангела, намальована Адою Ізволенською, членом нашої спільноти. Ікона була установлена над входом до костелу.
В підготовці до візиту на Україну Папи Римського (який відбувався 23-27 червня 2001 року) бере участь вся спільнота, на передодні приїзду 28 січня був прийнятий план підготовки до цієї зустрічі.
В 2002 році спільноту було зареєстровано в Римі під назвою «Від Ангелів Хоронителів».
Наші дружні стосунки між собою виходять з апостольською працею аж до Хмельницька. Створюється спільнота OCDS в м. Хмельницькому в лютому 2003. Зустрічаючись з нашими братами та сестрами з хмельницької спільноти, ми ділимось з ними своїми переживаннями та досвідом.
Був період в житті спільноти, коли вона переживала непрості часи. Ми продовжували жити в нашому ритмі, дотримувались Уставу та черпали натхнення в духовності Кармелю.
Крок за кроком спільнота зростала та діяла. Через спільну молитву, через наші молитовні зустрічі, які проходять перед Святими Дарами, в роздумах над Божим Словом, в зосередженні та спілкуванні з Ісусом, ми укріплювалися у вірі та необхідності нашого життя через Орден в Церкві.
В травні 2010 року як весняний дощ Божих благодатей нашу країну відвідала мала Терезка від Дитятка Ісуса та Святого Обличчя. Підчас перегринації мощей святої відчувався дійсно інший подих в повітрі. Як і обіцяла свята, вона осипала пелюстками роз кожного мешканця нашої України. В костелі св. Олександра, центральному костелі Києва, ми провели нічне чування з роздумами над малою дорогою, яку підказує нам Терезка.
З приводу цієї події сестри кармелітки зшили для нас гарне вбрання, яке чудово підкреслює нашу належність до Ордену світських Кармелітів. Трохи пізніше, в 2012 р., ми пошили хорунгвію з символікою Кармелю, яку використовуємо на наших зустрічах та в процесіях.
На початку 2011 року на зустрічах ми почали підготовку до ювілею 500-річчя св. Терези Авільської через поглиблене вивчення її творів:
2011 – «Книга життя»
2012 – «Шлях досконалості»
2013 – «Внутрішній замок»
2014 – «Малі твори св. Терези від Ісуса».
В ювілейний рік 2015 через театральну виставу ми свідчили життя святої. Київська спільнота світського Кармелю виступила у Харкові, в Бердичеві, в декількох храмах Києва та навіть в Київському Університеті Шевченка. Містеріум-поема «Пломінь вогнем не згасити», котру написав почесний член нашої спільноти Олег Белінський. Його містерії про життя наших святих надруковані в збірнику «Слово було у Бога».
В 2011 році ми розпочали молитву патронату. А в серпні 2012 року відбулася зустріч з отцем місіонером Бартломеєм Кужинцем в нашому костелі. Він перебував на Україні і щиро та відкрито розповів нам про життя в Африці. В жовтні цього ж року з темою «Свята Тереза – покровителька місій» ми розповіли про життя отців кармелітів на місіях в Рванда-Бурунді (Африка). В напрямку місійної діяльності ми відмовляємо місійний розарій разом з парафіянами нашого костелу.
Беремо участь в паломництва до Санктуарія Матері Божої Бердичівської від 1998 року. З особливим бажанням ми проводили реколекції в Бердичеві та брали участь в Святих Месах в каплиці, де знаходиться ікона Матері Божої Шкаплежної. Під Марійним покровом восени 2014 року народилася спільнота Світського Кармелю в місті Бердичів, яку очолює отець Рафал Мишковський. Будучи асистентом спільноти, священик поступово впроваджує її членів до великої родини Кармелю. Він відкриває двері в сад з чудовими квітами та джерелом, з котрого ми через покаяння очищаємо наші душі й живемо в Божій ласці.
В напрямку апостольської праці було впроваджено програму для парафіян костелу на тему «Історія та духовність Кармелю. Ми також відвідували дружні парафії з композиціями про святих Кармелю. Ми проводимо хресні ходи та новени з роздумами наших святих в інтенціях, які виникають з проблем та ситуації в країні та особливих потреб кожного з нас.
Кожна спільнота має особливі риси. Ґрунтуючись на харизматі Кармелю, кожен член віддзеркалює індивідуальний, неповторний блиск багатогранності одного сяйва – великої кармелітської родини.
Радіємо з того, що вже три спільноти Світського Кармелю в Україні беруть участь в житті Церкви.
Дякуємо Богу за всі дари, які Він дає нам пережити, пережити в Своїй присутності та в постійному пошуку Його Обличчя.
Ми наслідуємо слова пророка Іллі: «Жив Господь, перед Лицем котрого я стою».