Перейти до вмісту

Літургійний спомин святої Йоахіми де Ведруни

Свята Йоахіма де Ведруна народилася 16 квітня 1783 року в Барселоні, Іспанія. Думки про вступ до Кармелітського ордену з’являлися в неї з дитинства, проте Йоахіма підкорилася волі родини і вийшла заміж.

Її чоловіком став Теодор де Мас. В цьому шлюбі вона прожила 17 років і народила дев’ятеро дітей. У 1816 році Теодор загинув на війні, жінка стала вдовою. Після цієї трагічної події до неї повернулися, здавалося б, давно забуті мрії про вступ до ордену кармелітів.

Втім, сповідник Йоахіми, отець-капуцин Щепан ді Олот, вказав, що тепер її головний обов’язок – дбати про своїх дітей. На цьому справа не закінчилася – майбутня свята взяла під свою опіку безпритульних дітей з навколишніх земель.

Десять років Йоахіма служила на цій ниві, поки у 1826 році створила Згромадження Сестер Кармеліток від Любові. Спершу справа просувалася важко – навкруги точилася війна, їй довелося навіть покидати Іспанію. Крім того, давалося взнаки підірване усіма випробуваннями здоров’я.

Проте з часом вплив Згромадження поширився по всій Каталонії. Жінка заснувала будинки для догляду за хворими та виховання дітей. Особливо це стосувалося дітей бідняків. Пізніше Йоахіма стверджувала, що сам Святий Дух спровадив її на таку місію. Втім, її особиста внутрішня боротьба і постійні роздуми щодо правильності обраного шляху, переслідували Йоахіму до кінця життя.

Йоахіма де Ведруна була особливо відкрита до роздумів щодо суті Таїнства Пресвятої Трійці. Її духовне життя характеризувалося молитвою, умертвлінням плоті, відстороненістю від мирських благ, смиренням і любов’ю.

Йоахіма де Ведруна померла у місцевості Віші 1854 року. У 1940 році вона була беатифікована Папою Пієм XII. У 1959 році Папа Йоан XXIII канонізував її.