Як розпізнати своє покликання?

Серія занять на тему: "Як розпізнати своє покликання?". Автор - о. Олег Кондратюк, босий кармеліт.

Заняття 1. Тема: «Краще шукати не щастя, а свого покликання».

Опис: Що таке щастя? Чому щастя є наслідком життя згідно свого покликання? Чи можна сказати, що одружившись чи ставши священиком ми вже знайшли своє покликання? Як знайти покликання в покликанні? Як теорія чотирьох джерел допомагає нам знайти своє покликання?

 


 Заняття 2. Тема: «Від загальних слів до конкретики у розумінні свого покликання».

 Опис: Як св. Йоан Хреститель та Махатма Ганді розуміли специфіку свого покликання? Як перейти від загальних слів до конкретики в розумінні унікальності свого покликання? Історія з мрією про мадан.

 Заняття 3. Тема: «Чи потрібно мріяти?»

Опис:Чим відрізняється творче мріяння від пустого мріяння? Для чого записувати свої мрії? Як мріяння звільняє наш внутрішній голос? Яку користь дає мрія для людини? Як виховувати свої внутрішні сили?Заняття 4. Тема: «Теорія 4 джерел дає ключ до зрозуміння свого покликання».

Опис: Як за допомогою теорії 4 джерел знайти своє покликання? Моє покликання знаходиться в зоні перерізу сигналів, які походять з цих 4 джерел. Які вправи можна використовувати для того, щоб знайти покликання? Як відшліфовувати знайдене покликання?Заняття 5. Тема: «Що Біблія говорить про наше покликання?»

 Опис: Як читати Біблію, щоб не було нудно? Чому, будучи Божим управителем і цар на землі (Бут 1,26-28), людина живе як раб? Якщо я цар, то де ж моє царство? Що історія про вихід вибраного народу з Єгипету, мандрування по пустині та завоювання Ханаану говорить нам про наше покликання?

 Заняття 6. Тема: «Де моє царство?»

Опис: Моє царство – це моє тіло, моя психіка, моя родина, моя праця, область суспільства, за яку я відповідаю, моя церковна відповідальність. Як практично знайти своє царство? Що означає царювати у своєму царстві?

Заняття 7. Тема: «Конкретні вправи для розпізнання свого покликання».

Опис: Дайте відповіді на запитання, які мають на меті виявити ваше покликання. Зробіть вправу: «Мої життєві цілі». Напишіть ессе: «Мій ідеальний день через 5 років».

Заняття 8. Тема: «Як перейти від мрії до реальності?»

Опис: Як перейти від мрії до формулювання цілі? Які бувають цілі? Чим відрізняються глобальні цілі від конкретних? Що таке цілі SMART?

Заняття 9. Тема: «Сфери життя».

Опис: Як впорядкувати свої різноманітні цілі? З яких сфер складається наше життя? В якому порядку потрібно розташувати сфери життя?

Заняття 10. Тема: «Духовна і особиста сфери».

Опис: Що входить в духовну сферу нашого життя? Чому молитва є одним з найважливіших елементів в духовній сфері? Як Фома Аквінський представляв собі структуру людини? Що відноситься до особистої сфери?Заняття 11 Тема: «Сімейна, професійна та церковна сфери».

Опис: Які головні ролі та обовязки чоловіка і жінки в родині? Як повинні змінюватись відносини між батьками і дітьми з часом? Для чого людина працює? Які етапи зростання прходить християнин у сфері церковного служіння?

Заняття 12. Тема: «Як побудувати конкретне служіння?»

Опис: Обговорюємо програму дій: цілі, задачі, цільова група, аналіз проблеми, робочий план, кроки, очікувані результати, критерії оцінки.

Заняття 13. Тема: «Як побудувати конкретне служіння?»

Опис: Продовжуємо обговорювати програму дій: ризики, особливості реалізації, стійкість, розвиток, витрати, ресурси, партнери, пріоритети, доцільність.