Чи потрібне наше служіння Богові?

Чи потрібне наше служіння Богові?

 

Здається відповідь очевидна. «Так», - скажете ви, – «адже Господь призиває нас Йому служити, проповідувати Євангеліє, творити діла милосердя». А тепер послухайте, що говорить св. Іриней.

«Бог створив на початку Адама не тому, що потребував людини, але для того, щоб мати когось, кому міг би вділити своїх дарів. ...  Спонукаючи нас до того, щоб ми йшли за Ним, Бог не потребує нашої послуги. Він хоче лише нас спасти. Йти за Спасителем означає те саме, що мати участь у спасінні.

 Подібним чином, йти за світлом означає те саме, що бути зануреним у світло. Ті, хто ходить у світлі не освітлюють світла, але це світло їх освітлює та опромінює. Самі вони нічого не додають до світла, але отримують від нього те добродійство, що ходять у його світлі. Так само з нашою службою Богу, яка нічого не додає для Нього і якої Він від нас не потребує. Тим, однак, які йдуть за Ним і служать Йому, Бог дає життя, нетлінність та вічну славу. Він уділяє їм своїх дарів за те, що вони служать Йому і йдуть за Ним, сам не приймаючи від них нічого. Адже Він багатий, досконалий і не має жодних потреб.

 Якщо Він і вимагає від нас служіння, то робить це тільки тому, що, будучи добрим і милосердним, прагне ділитись своїми добродійствами з тими, які перебувають у служінні Йому. Наскільки Бог не потребує нічого, настільки людина не обійдеться без спільноти з Богом.

 Славою людини є перебувати у служінні Богові. Саме тому Господь сказав до своїх учнів: «Не ви Мене вибрали, але Я вас вибрав». Через це Він дав для них зрозуміти, що не вони додають Йому слави, йдучи за Ним. Навпаки, - це вони отримують від Божого Сина славу, йдучи за Ним. Тому при іншій нагоді Він промовив: «Бажаю Я, Отче, щоб і ті, кого дав Ти Мені, там зо Мною були, де знаходжуся Я, щоб бачили славу Мою (Йоан 17,24).  (Св. Іриней Проти єресей, 4. 13,4-14,1, Liturgia Godzin, том II, ст. 65-66).

Отже: «Чи потрібне наше служіння Богові»? Остаточно, Бог цілком може обійтись без нашого служіння. Але, з огляду на нашу користь, Він дозволяє нам Йому служити і через це обдаровує і піднімає нас. Як бачимо, служіння Богові – це більше наша ніж Його вигода. І це більше нам повинно залежати на тому, щоб Йому служити, ніж Йому на нашому служіння. А значить, служіння Богові – це не стільки наш обов’язок, скільки наш привілей!

о. Олег Кондратюк, OCD

  о