Наше покликання

fot3Наше покликання це контемпляція, споглядання Бога в молитві і чинах через життя, повністю спрямоване на слухання Божого Слова в близькості з Ісусом та Пресвятою Дівою Марією. Це покликання до з’єднання з Богом у житті, де молитва і жертва переплітаються з великою любов’ю до Церкви. Жертвуючи наше життя в зєднанні з Христом, ми беремо участь в Його справі спасіння душ: молимося за проповідників Євангелія і теологів, про покликання, про єдність християн та про євангелізацію народів – щоб усі відкрилися на Добру Новину Христа. Заносячи Небесному Отцю радості і надії, турботи і смуток сучасних людей, молимося також за Україну і за представників влади, за наших доброчинців і всіх тих, хто в своїх потребах звертається до нас і просить про молитву. Ця невпинна молитва з Церквою і за Церкву є нашим прихованим апостольством. Прихованим, бо як контемплятивні монахині ми не беремо участі в жодних активних формах діяльності Церкви.

Саме тому, за словами св. Терези від Ісуса, ми намагаємось«бути такими, щоб отримати від Бога все, про що просимо в молитві», і для осягнення цієї мети ми приймаємо цей особливий спосіб життя, який запропонувала св. Тереза і в якому все влаштовано так, щоб сприяло зосередженню і неустанному поглибленню молитви і з’єднання з Богом, щоб певніше провадити нас до більшої любові і визволяти від нас самих і від речей, які могли б затримати нас на дорозі до Бога.

Істотним елементом нашого способу життя є затворництво в суворій клаузурі. Клаузура – це та частина монастиря, до якої не можуть входити особи, що не належать до спільноти сестер, і з якої також не можуть виходити самі сестри, окрім рідкісних і обґрунтованих необхідністю ситуацій, окреслених нашим законодавством. Ця закрита частина монастиря включає келії та інші приміщення, в яких живуть монахині, а також сад, і регулюється нормами, затвердженими Апостольською Столицею, тому і називається папською кляузурою. Клаузура кармелітанок босих, матеріальний затворницький простір, має глибоке духовне значення. І з цієї точки зору, клаузура, попри те, що зовні видається обмеженням, насправді є величезним простором для духа, де ми можемо залишатися наодинці із Самим Богом.