Бердичів: ФК «Кармель» – учасник змагань серед команд Римсько-Католицької Церкви

karmel1У  розмові з головою правління ФК «Кармель» Максимом Железницьким дізналися про змагання серед команд Римсько-Католицької Церкви, про історію назви клубу «Кармель» та про основний склад клубу.

ВІЗИТНА КАРТКА

ФК «Кармель» створений 4 січня 2013 року. Засновники команди: Орден Босих Кармелітів в Україні у особі нині покійного отця Олега Кондратюка, парафіяни Римсько-Католицької парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Голова правління команди: Максим Железницький. Головний тренер: Олександр Подгорчук.

– Максиме, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створити клуб «Кармель»?

– Під час духовних вправ «Розпізнай своє покликання», що були у грудні 2012 року в Житомирі, за чаєм, учасники вирішили зіграти матч у Бердичеві між двома командами парафіян Римсько-Католицької Церкви з Бердичева та Києва. Далі все пішло дуже стрімко.

У ході спілкування бердичівських парафіян було вирішено створити футбольний клуб при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія. Основною метою створення команди було прославлення Господа Бога через спорт, пропаганда здорового способу життя та укріплення віри гравців клубу.

4 січня 2013 року відбулось перше тренування, а вже 12 січня зіграли свою першу домашню гру проти кармелітської команди парафіян з Києва. У першому матчі бердичівським футболістам вдалось здобути перемогу – 6:4.

15 лютого 2017 року за рішенням Головного управління юстиції у Житомирській області «Кармель» був офіційно зареєстрований, як ГО ФК «Кармель».

– Чому саме назва «Кармель»?

– Засновниками команди є Орден Босих Кармелітів в Україні в особі Олега Кондратюка та прихожани Бердичівської Римсько-Католицької парафії. Перший монастир Ордену Босих Кармелітів був побудований на горі Кармель в Ізраїлі, тому і вирішили, що команда буде називатися «Кармель».

До речі, герб клубу, за моїми підказками, на початку 2013 року створив друг із Донецька – Олександр Гевелев. За що я йому дуже вдячний. На гербі зображено: кольори команди – коричневий, білий і блакитний, футбольний м’яч, герб Ордену Босих Кармелітів, схема нашого рідного храму, Матір Божа Бердичівська, а також написи: «Кармель», «Бердичів» і рік заснування.

– Де і як проводить тренування «Кармель»?

– Зимою команда тренується у Палаці спорту «ЛАВ» два рази в тиждень. На жаль, проводити більше тренувань поки що не дозволяють фінанси. У літній період граємо на стадіоні «Шкіряник».

На даний момент кількість гравців у клубі: старша команда – 20 гравців, молодша команда – 15.

– Виходить ФК «Кармель» має й дублюючий склад?

– Так. У грудні 2015 року було створено дублюючий склад ФК «Кармель». До складу молодшої команди входять юнаки 2001-2004 року народження.

До основної команди входять хлопці від 16 років. Маємо навіть найстаршого гравця – це граючий помічник тренера Вадим Балахмей, якому вже 42.

Основа клубу – гравці від 18 до 25 років, які є парафіянами Римсько-Католицької парафії, а також інших Римсько-Католицьких парафій міста. Під час участі у міських змаганнях до складу команди залучаємо декількох людей із інших конфесій.

– Що можете розповісти про Християнську футбольну Лігу? Чи має «Кармель» якесь відношення до цієї ліги?

– Знаємо про Християнську футбольну Лігу, але в ній не граємо. Беремо участь лише у турнірах, які проводять парафіяльні команди або організації, які мають відношення до Римсько-Католицької Церкви в Україні.

За весь час існування команда зіграла понад 50 матчів із командами Римсько-Католицької Церкви. Брали участь у турнірах, які проходили у: Хмельницькому, Фастові, Довбиші, Кам’янці-Подільському, Житомирі, Львові та Городку.

– Які перемоги має «Кармель»?

– ФК «Кармель» є переможцем турнірів серед команд Римсько-Католицької Церкви: Кубок Святого Домініка (м. Фастів), Кубок Святого Антонія (м. Львів), Кубок Матері Божої Фатімської (м. Довбиш), Кубок пам’яті Єпископа Яна Ольшанського (м. Кам’янець-Подільський), Кубок Святого Йоана Павла ІІ (м. Бердичів), І Кубок пам’яті отця Олега Кондратюка (м. Бердичів) та ІІ Кубок пам’яті отця Олега Кондратюка (м. Бердичів).

Також активно беремо участь у міських змаганнях з футболу та футзалу. Здобули перемоги у чемпіонаті міста Бердичева з футзалу серед команд Першої ліги 2015 року та стали володарем Кубку Бердичівського міського голови з міні-футболу 2016 року.

За ініціативи ФК «Кармель» у Бердичеві щорічно проходять Всеукраїнські турніри з футболу (футзалу) серед команд Римсько-Католицької Церкви в Україні – Кубок пам’яті отця Олега Кондратюка та Кубок Святого Йоана Павла

– ФК «Кармель» – єдина команда з Житомирщини, яка бере участь у змаганнях Римсько-Католицької Церкви в Україні?

– Ні. Такі колективи є у Житомирі, Довбиші, а також у деяких селах Житомирщини. Майже щомісяця в різних міста Україні проводяться турніри серед команд Римсько-Католицької Церкви.

Римсько-Католицька Церква в Україні поділяється на дієцезії (адміністративні одиниці – прим. авт.). Наша Житомирська область разом із Київською, Чернігівською та Черкаською входить до Київсько-Житомирської дієцезії. Найближчим часом планується проведення чемпіонату дієцезії, а також чемпіонату України серед команд Римсько-Католицької Церкви в Україні.

– Хто і як підтримує ФК «Кармель»?

– Віра в Господа Бога та заступництво Матері Божої Бердичівської  – це наша головна підтримка у всіх справах команди. Також завжди відчуваємо підтримку та заступництво нашого наставника та засновника команди отця Олега Кондратюка.

Завжди поруч із нами у всіх справах життя команди – Орден Босих Кармелітів в Україні. Дякуємо усім отцям, які служать в парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві за постійну допомогу та підтримку.

Допомагають команді приватний підприємець Геннадій Радзимінський та депутат Бердичівської міської ради Володимир Левандовський.

Особливі слова подяки скеровуємо голові Бердичівської міської федерації футболу Олександру Подгорчуку, який є нашим парафіянином та погодився з січня цього року очолити команду. Ці всі люди, допомагають команді з перших днів від її заснування.

Вікторія Левківська

"Футбол Полісся"

Галерея зображень