Бердичів: Урочистість Воскресіння Господнього

IMG 492516 квітня уся християнська спільнота світу згідно календаря відзначила Воскресіння Господнє. У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія Урочистості розпочались у Великий Четверг, коли розпочалося Святе Пасхальне Тридення та відбулася Літургія Господньої Вечері. У Велику Пятницю було відправлено Літургію Страждань Господа Ісуса Христа.

А у суботу усі бажаючі починаючи з девятої години ранку могли освятити свої Великодні кошики, а о двадцятій годині на площі перед сходами до Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві розпочалась Пасхальна Вілігія, яка згодом продовжилась у храмі. Очолив Літургію отець Юзеф Кухарчик OCD, делегат Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів на Україні, йому співслужили настоятель Бердичівського Санктуарія отець Рафаїл Мишковський OCD та інші брати босі кармеліти. Також брав участь у літургіях брат Маріуш Фаль OCD, босий кармеліт, семінарист Вищої Духовної Семінарії Святого Йоана Павла ІІ у Кракові (Польща).

«Бажаємо Вам радості Воскресіння Господнього! Нехай ваші домівки переповнить світло Воскреслого Господа і розсіє всіляке ворогування та смуток. Хай запанує довіра до Бога, взаємна доброзичливість, згода із сусідами, щире взаємопорозуміння  з рідними та знайомими. Христос Воскрес!» - йдеться у привітанні Братів Босих Кармелітів.

А вранці, 27 квітня у відбулась Резулекційна Урочиста Літургія з процесією навколо мурів Санктуарію. На чолі процесії несли хрест та фігуру Воскреслого Ісуса, а також співали великодні пісні.

Поряд з численними бердичівськими парафіянами та гостями Бердичева Воскресіння Господнє у храмі вже традиційно відзначали пастори ряду протестантських Церков Бердичева.

«Дякуємо всім, хто взяв участь в богослужіннях Великого Тижня.  Подяка нашим сестрам-терезіянкам за цю працю,  яку ми можемо побачити і почути,  а також за невидиме, яке вони передали  як катехизу та заохочення.  Дякуємо всім, хто допомагав сестрам  у підготовці декорації.  Велика подяка хору, спів якого створював сприятливий настрій під час молитви.  Дякуємо всім, хто читали читання, роздуми, коментарі, особливо тим, хто брав участь вперше, перемігши свою несміливість. Подяка міністрантам і тим, хто ними керував:  пану Олександру та брату Маріушу. Подяка дітям, які взяли участь в процесії, та всім, хто будь-яким чином долучилися до приготувань.  Нехай їх щедро винагородить Воскреслий Господь» - з такими подячними словами звернувся до усіх присутніх вірних наприкінці Літургії настоятель Бердичівського Санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD.

ХРИCТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!