Бердичів: Третє Паломництво чоловіків на честь св.Йосипа

IMG 9487Вже третій рік поспіль Бердичівський Санктуарій Матері Божої став місцем паломництва чоловіків. Більше ніж 100 осіб з різних міст нашої дієцезії приїхали на своє чоловіче паломництво. Рекордсменом стала, без сумніву, парафія з Коростишева, звідки приїхало більше 70 учасників. І якщо частим видовищем у храмі є чоловіки, які стоять в кінці храму – то це не про тих, які приїхали на Паломництво на честь св. Йосипа. Бо в храмі були зайняті всі лавки – від першої і до останньої.

На початку зустрічі відбулось знайомство, а для багатьох  зустріч з вже знайомими. Різні професії, різний вік, різний статус, а об’єднала їх спільна молитва та прагнення зачерпнути сили і вдивлятись в приклад всіх чоловіків  - святого Йосипа, урочистість якого будемо святкувати 20 березня. Після знайомства та привітання учасників, о. Олег Сартаков, організатор Паломництва, виголосив глибоку та змістовну конференцію. На підставі видінь Марії Вальторти приблизив постать святого Йосипа. Багато чеснот так великого та скромного святого не помітні та не популярні сьогодні. Але Його вірність та служба Матері Божій та Ісусові має стати прикладом для кожного чоловіка. Слова з видінь М. Вальтори, які промовляє Йосиф в часі заручин -  "Я поставлю свою мужність їй [Марії] на службу, і жодна жертва заради неї не буде для мене заважкою" мають бути лейтмотивом життя чоловіка і батька. На завешення конференції чоловіки були розділені на групи, в яких ділились думками про ті чесноти св. Йосипа, які є актуальні саме для них. 

І хто буде говорити про те, що чоловіки несміливі і бояться висловлювати свою думку перед публікою??

Після короткої перерви була Хресна Дорога, роздумами до якої чоловіки ділились спонтанно. Мужні та сильні чоловіки, яким треба було немало відваги, щоб ділитись щирими думками та переживаннями свого розуміння Хресної Дороги.

Перед святою Месою відбувся концерт. 10 дрібних дівчаток з Коростишева приїхали, щоб ангельськими голосами заспівати для чоловіків та прикрасити своєю присутністю цей святковий день.

Святу Месу, яка була підсумком і завершальним пунктом зустрічі очолив о. Юзеф Богуш з Коростишева у співслужінні з присутніми священиками – о. Олегом Сартаковим з Корчака, о. Андрієм Бачинським з Коростишева, о. Павлом Юрковським з Житомира та о.Рафалом Мишковським, настоятелем Санктуарію.

Паломництво закінчилось благословенням, і без сумніву всі присутні повернулись до своїх домівок укріплені благодаттю та заступництвом св. Йосипа, приклад якого варто наслідувати.

Джерело: Київсько-Житомирська дієцезія