Бердичів: Урочистість Різдва Господнього

PET 8591Святкування Різдва Господнього  у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію  розпочалось Урочистою Літургію, яка також ще називається «Пастирка» опівночі 25 грудня. Очолив Літургію та виголосив проповідь настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Рафаїл Мишковський OCD, а співслужили йому брати босі кармеліти, які працюють у парафії, а також делегат Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD. Також на Літургії був присутній семінарист брат Олександр Карчаєв OCD, який  навчається у Польщі.

Віряни активно готувались до приходу Різдва Христового, відвідуючи Роратні Богослужіння, які розпочинались щоденно о 6.45. Цього року під час Ротатних Богослужінь бердичівські парафіяни глибше знайомились з книгами Святого Письма.

За гарною традицією поряд з численними бердичівськими парафіянами та гостями міста Бердичева зустрічали народження Ісуса Христа у нашому Санктуарії також  пастори ряду протестанських церков Бердичева.

«Марія породила свого Сина, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця. Нехай Вифлеємська ніч буде для Вас, Дорогі Брати і Сестри, часом повернення до себе – а у себе ми лише тоді, коли знаходимось поруч з Богом» - побажали бердичівлянам у привітанні Брати Босі Кармеліти.

Святкування Різдва продовжується вісім днів, з 25 грудня по 1 січня, які утворюють Октаву Різдва. Різдвяний час триває і після закінчення Октави аж до свята Хрещення, який у Римсько-католицькому календарі відзначається в першу неділю за Богоявленням (8 січня).