Бердичів

Конвент п/н: Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.
Київсько-Житомирська дієцезія

Кармеліти Босі
Соборна Площа 25
13312 Бердичів
Україна
 +380/414 324 042
parafia@ukr.net

 

Костел і монастир кармелітів босих у Бердичеві, з XVIII в. відіграє роль як центральний марійний санктуарій в Україні. Був заснований Київським воєводою Янушем Тишкевичем у 1630 році в знак подяки за звільнення з татарського полону.  До XIX століття Бердичівський монастир був на українських землях не тільки центром релігійного життя та культу Пресвятої Діви, але також вагомим культурним та благодійним центром. Друкарня, бурса і школа при монастирі кармелітів у Бердичеві відігравали важливу роль в розвитку культури і освіти. Санктуарій Матері Божої Бердичівської став духовною столицею римо-католицької Церкви в Україні.  Після смерті отця Терезія Штобрина в 1926 році комуністична влада конфіскувала Санктуарій, передаючи його в державну власність.  У 1941 році, напередодні фашистської навали, в санктуарії в результаті підпалу виникла пожежа. Ймовірно, тоді і згоріла ікона.

У грудні 1991р. завдяки старанням прихожан, були повернені у власність приміщення Храму. Чернечу спільноту офіційно було затверджено 23 грудня 1992 року. Най важливою подією, в ті часи, стала Коронація Папський коронами копії ікони Матері Божої Бердичівської 19 липня 1998 року. Коронатором  від імені Папи Римського був Ординарій Києво-Житомирської єпархії, єпископ  Ян Пурвінський. 

27 жовтня 2011 конференцією єпископату України було прийнято рішення об’ява колишній єпархіального Святиня Матері Божої Бердичівської Всеукраїнський національним Санктуарієм. 

9 червня 2012 року відбувся освячення верхнього храму санктуарію. При Храмі працює від 2013 благодійна організація “Carmel”, а в 2015р. був відкритий Музей Джозефа Конрада.